Dzień Włókniarza

W dniu 16 kwietnia 2018r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbyły się uroczyste obchody DNIA WŁÓKNIARZA. W trakcie uroczystości zostały wręczone tytuły Włókiennika i Garbarza Roku w kategorii Menedżer i Naukowiec. Przygotowano również wystawę pt. „Bunt Materii”Wystawa jest przeglądem piętnastu edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi – najważniejszej i jedynej tego typu prezentacji tkaniny artystycznej na świecie. Na ekspozycji przedstawiono blisko 30 prac najwybitniejszych twórców.Ekspozycja przybliża także zjawisko polskiej szkoły tkaniny. Z ramienia naszej Federacji w uroczystościach  uczestniczył  Wiceprzewodniczący kol. Andrzej Pieczyński .