Ogólnopolski Dzień Metalowca, Hutnika i Włókniarza – Mielno 2022

Po ponad dwóch latach obostrzeń związanych z Covid 19 w dniach 31.03 - 03.04.2022 r. w OW Albatros w Mielnie miały miejsce uroczyste obchody Dnia Metalowca i Hutnika.

W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego obchodząc Dzień Włókniarza. Wśród zaproszonych gości byli Przewodniczący OPZZ kol. Andrzej Radzikowski oraz Wiceprzewodniczący kol. Piotr Ostrowski.

W trakcie uroczystej akademii Przewodniczący Federacji Wiesława Licha i Mirosław Grzybek przybliżyli aktualną sytuację w poszczególnych branżach. Podziękowali działaczom związkowym za ich pracę w reprezentowaniu pracowników wobec pracodawców oraz za tegoroczne niełatwe negocjacje płacowe.
Przewodniczący OPZZ kol. Andrzej Radzikowski omówił aktualne tematy jakie w swoich działaniach realizuje OPZZ. Przybliżył prace Rady Dialogu Społecznego, którą aktualnie ma zaszczyt kierować. Sporo miejsca poświęcił zapowiadanym przez Rząd zmianom w Polskim Ładzie. Omówił pomoc jaką OPZZ udzielił uchodźcom z Ukrainy. V-ce Przewodniczący Piotr Ostrowski uzupełniając wypowiedź Przewodniczącego poruszył kwestie zmieniających się stosunków pracy związanych z cyfryzacją i rewolucją Przemysłu 4.0.
W obchodach udział wzięło 180 związkowców reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe z całego kraju. Trzydniowe spotkanie było okazją do zacieśnienia wzajemnych kontaktów koleżeńskich i związkowych.
Zasłużonym działaczom zostały wręczone odznaczenia związkowe.
Z Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego odznakę I stopnia Zasłużony dla OPZZ otrzymała kol. Gabriela Zmuda członek Rady Krajowej Federacji.