Array ( [0] => crawl ) : Federacja Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego z siedzibą w Łodzi.

Spotkanie Regionu Wschodniego IndustriAll Europe Łańcut

W dniach 11-12.04 w Łańcucie odbyło się spotkanie związków zawodowych przemysłu Regionu Wschodniego IndustriAll Europe. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci władz IndustriAll Europe– Luc Triangle i Industriall Global Union - Kemal Ozkan oraz przedstawiciele 6 państw: Polski, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji i Słowenii. Obrady prowadził Roman Ďurčo, przewodniczący czeskiego OS KOVO.
Z ramienia Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego w spotkaniu wzięły udział Przewodnicząca Federacji Wiesława Licha i Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska.
    Pierwsza część spotkania poświęcona została wyjątkowo trudnej – z uwagi na toczącą się wojnę - sytuacji pracowników z Ukrainy. Dzień wcześniej odbyło się spotkanie hybrydowe władz InustriAll ze związkowcami z Ukrainy, które poświęcone w całości sytuacji tego kraju z racji ich obecnego wstępowania do europejskiej federacji.
    Podczas kolejnej część omówiono bieżące sprawy związków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przygotowano stanowisko na komitet wykonawczy IndustriAll. Główne tematy to Zielony Ład, transformacja energetyczna i planowany na 2035 r, zakaz produkcji samochodów spalinowych.
   Trzecia część konferencji poświęcona została relacją z najważniejszych wydarzeń w kontekście pracy w pozostałych państwach regionu wschodniego IndustriAll: Czechach, Polsce, Słowacji, Słowenii i Węgrzech.

Zdjęcia