Posiedzenie Krajowej Rady Federacji

Posiedzenie Krajowej Rady Federacji w „Prząśniczce” w Arturówku w dniu 28.06.2024 r.
Posiedzeniu KRF przewodniczyła   Wiesława Licha, rozpoczęła obrady witając członków Krajowej Rady Federacji, członków Komisji Rewizyjnej oraz zaproszonych gości - Panią  Dyrektor OWH „Prząśniczka” w Arturówku –Małgorzatę Markowską, ”Włókniarz” w Busku Zdroju Pana  Dyrektora ds. Techn. i Administracji  Tadeusza Gryca oraz Główną Księgową  Lidię Wronę. Dyrektorzy  OWH „Prząśniczka ”oraz  Sanatorium „Włókniarz”   przedstawili członkom KRF bieżącą  informację z działalności  w  wymienionych ośrodkach. Dyskutowano także o sytuacji w ośrodku dzierżawionym w Ustce, w związku z kończącą się dotychczasową umową dzierżawy.
Kolejnym tematem posiedzenia były sprawy finansowe. Biegli rewidenci zbadali roczne  Sprawozdanie Finansowe za 2023 r. stwierdzając , że zostało ono sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami  Ustawy o rachunkowości i przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej naszej Federacji oraz że jest zgodne z przepisami  i Statutem naszej Federacji. Po przedstawieniu przez Komisję Rewizyjną pozytywnej opinii  oraz  omówieniu dokumentów  członkowie Krajowej Rady Federacji przegłosowali przyjęcie Sprawozdania Finansowego Federacji za rok 2023  oraz  przyjęcie prognozy budżetowej  Federacji na 2024 r.