V Światowy Kongres MKZZ (ITUC)

W dniach 17-22 11.2022 r. odbył się V Światowy Kongres Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.
Wzięło w nim udział  ponad 1000 uczestników pochodzących ze 120 krajów i reprezentujących  200 organizacji pracowniczych. Kongres nakreślił kierunek działań światowego ruchu związkowego na kolejne 4 lata. Dokonano też wyboru nowego Sekretarza Generalnego ITUC, którym został wybrany Luca Visentini – dotychczasowy Sekretarz Generalny Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.  W Kongresie wzięli udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych: Wiceprzewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski, Aneta Trojanowska ze ZNP, Wiesława Licha Przewodnicząca Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego. Piotr Ostrowski został wybrany na członka tytularnego 78 osobowej Rady Generalnej Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.