• Posiedzenie Państwowej Inspekcji Pracy

Data dodania:20.11.2019

W dniu 13 listopada 2019 r.  na zaproszenie Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Przewodnicząca naszej Federacji Wiesława Licha wzięła udział w posiedzeniu organizowanym corocznie, mającym na celu podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych realizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy w roku 2019 . W trakcie spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów: „Pracodawca- Organizator pracy Bezpiecznej”, „Buduj Bezpiecznie” oraz „Zdobądź Dyplom PIP”. Okręgowy Inspektor Pracy podsumował też konkurs  dla „Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy”

• Obchody 35 lecia OPZZ

Data dodania:20.11.2019

Łódzkie obchody 35 – lecia OPZZ

W dniu 8 listopada 2019 r. Rada OPZZ Województwa Łódzkiego obchodziła Jubileusz 35-lecia powstania OPZZ. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i organizacji związkowych.

Z Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego w obchodach wzięli udział – Przewodnicząca Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego Wiesława Licha, Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska oraz przedstawiciele Zakładowych Organizacji Związkowych z terenu Łodzi Bogusław Gabara, Małgorzata Golanowska, Andrzej Milewski oraz Zbigniew Rudnicki.

Kierownictwo OPZZ reprezentowali Andrzej Radzikowski –Przewodniczący OPZZ, Barbara Popielarz oraz Piotr Ostrowski Wiceprzewodniczący OPZZ . Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia pamięci Jana Guza Przewodniczącego OPZZ .Przewodniczący  Rady Wojewódzkiej Marek Błaszczyk  przedstawił historię OPZZ Województwa Łódzkiego.

Wśród odznaczonych odznaką  „Za Zasługi dla OPZZ”  z naszej Federacji  odznakę  otrzymali Bogusław Gabara –Przewodniczący Zw. Zawod.- z Zakładów ENKEV Polska SA oraz Małgorzata Golanowska Przewodniczący NSZZ Prac. F-ki Firan i Koronek „FAKO” S.A.

• Czy europejska placa minimalna jest możliwa?

Data dodania:14.10.2019

• Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze w Z.O.Tarnowskie Góry

Data dodania:08.07.2019

W dniu 27.06.2019 r. odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze  Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach . Przewodnicząca Wiesława Licha oraz Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska  biorące udział w zebraniu spotkały się z Prezesem Zarządu . Przewodnicząca Licha Wiesława poinformowała  o bieżącej działalności Federacji oraz OPZZ .

W wyniku wyborów Przewodniczącą  Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry została powtórnie wybrana kol. Danuta Piekarec.  Kol. Licha Wiesława oraz Wesołowska Grażyna  pogratulowały  wybranej Przewodniczącej, życząc jej wytrwałości i sukcesów w pracy związkowej.

• Data dodania:26.06.2019

• Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze w OPTEX S.A.

Data dodania:29.04.2019

W dniu 24.04.2019 r. odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w naszym Związku Zawodowym Pracowników OPTEX-S.A w Opocznie. W zebraniu wzięły udział Przewodnicząca Federacji Wiesława Licha oraz Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska . Przewodnicząca  podziękowała ustępującym władzom związku na czele z kol. Andrzejem Pieczyńskim za wieloletnią i owocną pracę, poinformowała o bieżących pracach Federacji i odniosła się do problemów nurtujących naszych związkowców . Pogratulowała też nowo wybranej Przewodniczącej  Związku Zawodowego  kol. Genowefie Wiktorowicz życząc sukcesów i wytrwałości w pracy związkowej.

• życzenia świąteczne

Data dodania:15.04.2019

• Posiedzenie Krajowej Rady Federacji

Data dodania:26.03.2019