Array ( [0] => ebot ) Aktualności: Federacja Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego z siedzibą w Łodzi.

Aktualności Federacji NSZZPL

Komisja Kobiet

Federacja NSZZ PL w imieniu zrzeszonych w niej kobiet  , popiera stanowisko  wydane przez Komisję Kobiet OPZZ w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej złamania kompromisu aborcyjnego – Przewodnicząca Federacji, członkini Komisji Kobiet OPZZ- Wiesława Licha

artykuly/art283/fotoram-io2.jpg

Krajowa Rada Federacji

Posiedzenie Krajowej Rady Federacji w dniu 16.06.2020 r.

Świąteczne posiedzenie Krajowej Rady Federacji

NSZZ  Przemysłu Lekkiego w dniu 13 grudnia 2019 r.

W dniu 13 grudnia na zaproszenie Prezydium Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego odbyło się w siedzibie Federacji w Łodzi uroczyste posiedzenie Krajowej Rady Federacji. Na posiedzenie zostali zaproszeni wszyscy przewodniczący Zakładowych Organizacji Związkowych  zrzeszeni w naszej Federacji z terenu całej Polski.

Zebrani zostali zapoznani z bieżącymi pracami OPZZ i Federacji. Następnie Przewodniczący Zakładowych Organizacji Związkowych przedstawili sytuację w swoich zakładowych organizacjach związkowych oraz przedsiębiorstwach w których pracują.

Na koniec spotkania Przewodnicząca Federacji złożyła życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2020 r. dla wszystkich związkowców oraz członków ich rodzin.

Obchody 35 lecia OPZZ

Łódzkie obchody 35 – lecia OPZZ

W dniu 8 listopada 2019 r. Rada OPZZ Województwa Łódzkiego obchodziła Jubileusz 35-lecia powstania OPZZ. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i organizacji związkowych.
Z Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego w obchodach wzięli udział – Przewodnicząca Federacji NSZZ Przemysłu Lekkiego Wiesława Licha, Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska oraz przedstawiciele Zakładowych Organizacji Związkowych z terenu Łodzi Bogusław Gabara, Małgorzata Golanowska, Andrzej Milewski oraz Zbigniew Rudnicki.
Kierownictwo OPZZ reprezentowali Andrzej Radzikowski –Przewodniczący OPZZ, Barbara Popielarz oraz Piotr Ostrowski Wiceprzewodniczący OPZZ . Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia pamięci Jana Guza Przewodniczącego OPZZ .Przewodniczący  Rady Wojewódzkiej Marek Błaszczyk  przedstawił  historię OPZZ Województwa Łódzkiego.
Wśród odznaczonych odznaką  „Za Zasługi dla OPZZ”  z naszej Federacji  odznakę  otrzymali Bogusław Gabara –Przewodniczący Zw. Zawod.- z Zakładów ENKEV Polska SA oraz Małgorzata Golanowska Przewodniczący NSZZ Prac. F-ki Firan i Koronek „FAKO” S.A.

Posiedzenie Państwowej Inspekcji Pracy

W dniu 13 listopada 2019 r.  na zaproszenie Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Przewodnicząca naszej Federacji Wiesława Licha wzięła udział w posiedzeniu organizowanym corocznie,  mającym na celu podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych realizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy  w roku 2019 . W trakcie spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów: „Pracodawca- Organizator pracy Bezpiecznej”, „Buduj Bezpiecznie” oraz „Zdobądź Dyplom PIP”. Okręgowy Inspektor Pracy podsumował też konkurs  dla „Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy

Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze w Z.O.Tarnowskie Góry

W dniu 27.06.2019 r. odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze  Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach . Przewodnicząca Wiesława Licha oraz Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska  biorące udział w zebraniu spotkały się z Prezesem Zarządu . Przewodnicząca Licha Wiesława poinformowała  o bieżącej działalności Federacji oraz OPZZ .

W wyniku wyborów Przewodniczącą  Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry została powtórnie wybrana kol. Danuta Piekarec.  Kol. Licha Wiesława oraz Wesołowska Grażyna  pogratulowały  wybranej Przewodniczącej, życząc jej wytrwałości i sukcesów w pracy związkowej.

aktualnosci/tekstil213.jpg

Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze w OPTEX S.A.

W dniu 24.04.2019 r. odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w naszym Związku Zawodowym Pracowników OPTEX-S.A w Opocznie. W zebraniu wzięły udział Przewodnicząca Federacji Wiesława Licha oraz Wiceprzewodnicząca Grażyna Wesołowska . Przewodnicząca  podziękowała ustępującym władzom związku na czele z kol. Andrzejem Pieczyńskim za wieloletnią i owocną pracę, poinformowała o bieżących pracach Federacji i odniosła się do problemów nurtujących naszych związkowców . Pogratulowała też nowo wybranej Przewodniczącej  Związku Zawodowego  kol. Genowefie Wiktorowicz życząc sukcesów i wytrwałości w pracy związkowej.